Garnier Saf & Temiz 3ü1 Arada | Temizleme, Peeling, Maske

Merhaba Kızlar… Eminim her makyaj ve güzellik bloğunda mutlaka 1 kere yazılmıştır. Ama bugün size bu ürünle ilgili kendi deneyimimden bahsedeceğim. Garnier Saf & Temiz 3ü1 Arada Karma ve Yağlı ciltler için benim aylardır düzenli olarak kullandığım bir ürün. Artı ve eksileriyle değerlendirecek kadar uzun süredir kendisiyle iç içeyiz 🙂

Garnier Saf & Temiz 3ü1 Arada Karma ve Yağlı

Hadi o zaman başlayalım… Öncelikle Garnier Saf & Temiz 3ü1 Arada adından da anladığımız üzere 3 farklı amaç için kullanılabiliyor.

Temizleme : Islak cildimize fındık büyüklüğü kadar aldığımız ürünü nazikçe yediriyoruz ve bol suyla duruluyoruz. Bu uygulamayı günlük olarak uygulayabiliyoruz. İçeriğindeki çinko ile sebum (yağ) oluşumunu engelliyor. ( Ben günlük olarak makyajımı temizledikten sonra uyguluyorum. Gözeneklerime nüfus eden fondöten kalıntılarından arındırıyor ve siyah nokta oluşmasını engelliyor )

Peeling : Yine ıslak cildimize ürünü masaj yaparak dairesel hareketlerle uyguluyoruz ve duruluyoruz. Bu uygulamayla içerisindeki minik mavi partiküller sayesinde ölü derilerimizden ve siyah nokta oluşumundan kurtuluyoruz. Günlük kullanım için uygun ( Ben genelde peeling amaçlı duştan sonra çıkmama yakın kullanıyorum. Duş sırasında açılmış gözeneklerimle daha etkili olduğunu düşünüyorum)

Maske : Kuru yüzümüze uyguluyoruz. 3 dakika kadar bekletip kuruduktan sonra bol ılık suyla yıkıyoruz. (İçeriğinde kil olduğu için ekstra bir kil maskesi kullanmama gerek kalmıyor. Bu yöntemi haftada 1 uyguluyorum )

Garnier Saf & Temiz 3ü1 arada Garnier Saf & Temiz 3ü1 arada

 

Garnier Saf & Temiz 3ü1 Arada Karma ve Yağlı ciltler için uygun. Eğer kuru bir cilde sahipseniz kesinlikle önermiyorum. Ben karma bir cilde sahibim ve yalnızca T bölgeme uyguluyor ve faydasını görüyorum. Çünkü yüzümün tamamına uyguladığımda yanaklarımda aşırı derecede kuruluk ve gerginliğe sebep oluyor. Hatta yanak kısmımda sivilcelenmeye bile neden oldu. Her ciltte farklı reaksiyonlar gösteriyor olabilir. Yağlı ciltlerde daha etkili sonuçlar oluşturacağını düşünüyorum.

Garnier Saf & Temiz 3ü1 Arada tek bir ürünle 3 farklı amaca hitap etmesi, vaadlerini yerine getirmesi, fiyatının uygunluğu ( indirimsiz 10 TL gibi bir fiyatı var )  ve gramajının yüksek olması (150 ml) sebebiyle benden geçer not alıyor. Bitince tekrar tekrar alacağım ürünler arasına eklendi bile.

Okuduğunuz için teşekkür ederim. Hoşçakalınn 🙂