Rimmel London Match Perfection Fondöten

 

Rimmel London Match Perfection Fondöten

Merhaba kızlar.. Hatırlarsanız Şubat Alışverişim yazımda sizinle aldıklarımı paylaşmıştım. Bu alışverişimde aldığım Rimmel London Match Perfection Fondöten‘den bahsetmek istiyorum.

LR Aloe Vera Konsantre Jel yazımda bahsettiğim cildimde yaşadığım kuruluk, cilt bakımı rutinimi değiştirdiği gibi kullandığım makyaj malzemelerimde de değişiklik yapmama neden oldu. Cildimdeki kuruluk nedeniyle ilk tercihim genelde krem ve likit ürünlerden yana olmaya başladı. Pudra ve pudra bitişli ürünler cildimi daha çok kuruttuğu ve kusurları daha fazla gösterdiği için uzak durmaya çalışıyorum. Pudra bitişli fondötenlere ne kadar bayılsamda yüzümde eskisi gibi hoş durmuyordu. Bende kuru ciltlere uygun yeni bir fondöten arayışına girdim. Bloglarda Rimmel London Match Perfection Fondöten hakkında olumlu yorumlar okuyunca denemeye karar verdim. Sevgililer günü %50 indirimiyle 15.50 TL gibi bir fiyata aldım.

Rimmel London Match Perfection Fondöten

Rimmel London Match Perfection Fondöten‘in 30ml’lik cam şişesi ve kapağının rengiyle çok hoş ve kaliteli bir tasarımı var.  Pompalı başlığıyla da oldukça kullanışlı olduğunu düşünüyorum. Tek pompası tüm yüzünüze fazlasıyla yetiyor. Yaz geliyor diye cildimden yarım ton kadar koyu bir renk seçtim. Bende ki rengi 200 Soft Beige ve SPF 20 içeriyor. Ne çok koyu nede sıvı bir yapısı var. İlk etapta yüzünüze sürdüğünüzde rengi koyu geliyor. Ama makyaj bittiğinde yüzünüzle bütünleşiyor ve renk eşitleniyor. Hoş çiçeksi bir kokusu var. Kokusu yarım saat içinde uçup gidiyor.

Rimmel London Match Perfection Fondöten

H&M’in nemli süngeriyle uyguladığımda ince bir yapısı olduğu için ürünü biraz emdi. Fırçayla denediğimde de istediğim sonucu alamadım. Beni en çok mutlu eden elle uyguladığımda ki sonuçtu. Kapatıcılığı orta derecede ve gerektiği durumlarda 2. katı uygulayarak daha yüksek kapatıcılık elde edebiliyorum. Burun kenarlarımda kuruluğa neden olmadı. Cildimde aydınlık ve canlı bir görüntü veriyor. Sadece kuru ciltler için değil yağlı ciltlerinde memnun kaldığı bir fondöten. Parlama yapmıyor, sağlıklı bir aydınlık veriyor. Bence yağlı ciltlerde transparan bir pudrayla kullanabilir. Kalıcılığı 5 saate kadar sürdü diyebilirim. Kesinlikle ağırlık yapmıyor ve gün boyu yüzünüzde fondöten sürmüşsünüz hissi vermiyor.

Rimmel London Match Perfection Fondöten hem fiyatı, hem kapatıcılığı, hemde doğal yapısıyla benim için günlük kullanılabilecek tekrar tekrar alabileceğim güzel bir fondöten oldu. İçinizde almayı düşünenleriniz varsa tavsiye ederim. Okuduğunuz için teşekkürler 🙂 Soru ve düşüncelerinizi benimle paylaşmak için yorum bırakabilirsiniz.

Hoşçakalın